Podlasie dla aktywnych

Podlasie przyciąga rzesze turystów pragnących odpoczynku z dala od zgiełku miast, w otoczeniu nieskazitelnej przyrody. Region stał się istną mekką zarówno dla amatorów sportów wodnych jak i zwolenników pieszych wędrówek. Nie mniej atrakcji znajdą na Podlasiu zapalenie rowerzyści, dla których przygotowano wiele świetnie przygotowanych tras.

Sporty wodne

Najbardziej rozpowszechnioną wodą formą zwiedzania Podlasia są oczywiście spływy kajakowe. Najwięcej turystów spotkamy na spływie Narwią i Biebrzą, których nurt przecinany jest jeziorami – miejscem spotkań kajakarzy. Warto także kajakiem pokonać Bug odwiedzając Drohiczyn i Mielnik.

Nie mniejszą atrakcją jest zwiedzanie tej pięknej krainy żaglówką. Najwięcej jachtów spotkamy na Wigrach. Nie mniej amatorów żeglowania odwiedza jezioro Rajgrodzkie i rejon Augustowa odwiedzając tamtejsze jeziora połączone kanałem.

Sporty motorowodne są ze względu na ochronę środowiska na Podlasiu znacznie ograniczone. Wyjątek stanowi rejon Augustowa, które stanowi centrum sportów motorowodnych.

Podlasie dla rowerzystów

Dla miłośników zwiedzania regionu rowerem przygotowano na Podlasiu setki tras rowerowych, dzięki czemu niemal nie zsiadając z roweru możemy odwiedzić tą cudowną krainę. Najbardziej rozreklamowaną trasą jest oczywiście szlak Green Velo licząca prawie 600 kilometrów. Podlaska część trasy rozpoczyna się na południu regionu w miejscowości Mielnik skąd doliną Narwi dotrzemy do Hajnówki, a następnie przez Białystok, aż do litewskiej granicy.

Podlasie konno

Obok szerokiej oferty stadnin konnych, które znajdziemy niemal w każdym zakątku Podlasia dla bardziej zaawansowanych przygotowano prawie 120 – kilometrowy szlak konny prowadzący z Krynic do Folwarków Wiejskich z możliwością zwiedzenia min. Supraśla.

Pieszo przez Podlasie

Najbardziej wśród turystów popularne są piesze trasy od długości do 10 kilometrów wiodące przez poszczególne Parki Narodowe Podlasia. Nie mniej piechurów spotkamy wędrując prawie 60 kilometrowym szlakiem Tatarskim lub 40 kilometrowym szlakiem nad Narwią.

Sidebar test

Jesteś właścicielem obiektu noclegowego?

Chcesz skutecznie promować Twój biznes w internecie? Sprawdź naszą ofertę!