Najpiękniejsze miejsca Śląska

Od kilkunastu lat województwo Śląskie staje się coraz bardziej regionem turystycznym. Śląsk przyciąga niezwykłą ilością atrakcji, które sprawiają, że region odwiedzają turyści zarówno weekendowi, jak i planujący spędzenie wakacji w Beskidach, ziemi częstochowskiej lub wręcz w metropolii górnośląsko – zagłębiowskiej. Ciekawostką jest, że ponad 30% terenu województwa stanowią tereny zalesione, a z roku na rok wzrasta ilość tras rowerowych.

Metropolia Górnośląsko – Zagłębiowska

Z uwagi na zwartą zabudowę wybierana jest na jednodniową wycieczkę lub pobyt weekendowy. Najczęściej turyści odwiedzają Zabrze z kultową już zabytkową kopalnią Giudo, sztolnią Królowa Luiza i Szybem Maciej. W Katowicach najchętniej odwiedzany jest park rozrywki Legendia wraz z sąsiadującym ZOO. Nie mniejszą ciekawość wzbudzi zabytkowa dzielnica Nikiszowiec z Muzeum Historii Katowic. Sąsiadujące Tychy zachęcają do odwiedzenia Muzeum Browarnictwa, z którego słynie to miasto. Warto także odwiedzić pobliski Będzin z Pałacem Mieroszowskich oraz XIV wiecznym Zamkiem.

Beskidy

Najbardziej rozwinięty w województwie śląskim region turystyczny. Obok możliwości uprawiania sportów zimowych oraz pieszych, górskich wycieczek latem zachęca do odwiedzenia przepięknych miejsc. Jadąc od strony Katowic warto zatrzymać się w Pszczynie. Główną atrakcją tego miasta jest oczywiście XV wieczny Zamek Hochbergów. Koniecznie w Pszczynie musimy zajrzeć do Pokazowej Zagrody Żubrów, gdzie podziwiać możemy króla puszczy. W Beskidach odwiedzić musimy Cieszyn z Muzeum Śląska Cieszyńskiego i przejścia do naszych południowych sąsiadów. W Żywcu koniecznie odwiedźmy tamtejszy Browar oraz XV wieczny Zamek z muzeum.

Częstochowa

Samo miasto stanowi niesamowitą atrakcję. Co roku do Sanktuarium Maryjnego przybywa miliony wiernych. Ilość zgromadzonych przez Paulinów eksponatów muzealnych, które możemy podziwiać przyprawia o zawrót głowy.

Drugą nie mniej odwiedzaną atrakcją jest tzw. Szlak Orlich Gniazd prowadzący z Częstochowy, przez zamki w Mirowie, Bobolicach, Ogrodzieńcu, a dalej, już poza województwo aż do krakowskiego Wawelu.

Sidebar test

Jesteś właścicielem obiektu noclegowego?

Chcesz skutecznie promować Twój biznes w internecie? Sprawdź naszą ofertę!