Kaszubskie rodzinne wakacje

Dzięki swojemu położeniu, ukształtowaniu terenu oraz niezliczonym atrakcjom tysiące rodzin corocznie odwiedza Kaszuby. Najwięcej turystów odwiedza ten region oczywiście latem korzystając z przepięknych, czystych i wspaniale wyposażonych nadmorskich plaż, począwszy od Łeby, poprzez półwysep helski aż po trójmiasto. Kaszuby to także dziesiątki krystalicznie czystych jezior wyłaniających się spomiędzy wzniesień przypominających bieszczadzkie szczyty.

Zabawy na plaży

Większość czasu w pogodne dni skupia się oczywiście nad wodą. Wyznaczone nadmorskie plaże gwarantują bezpieczny wypoczynek dla całych rodzin. Oprócz kąpieli morskich i słonecznych turyści organizatorzy skupili się na przygotowanie atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci – mnóstwo sportów wodnych, rejsów kutrami, statkami, motorówkami i zabawnymi pontonami. Boiska siatkowe i piłkarskie są już normą. Także na wypoczywających nad jeziorami czeka mnóstwo atrakcji. Niezapomniane będą wspólne chwile z wędką, a dzięki bogato zarybionym jeziorom wędkarskie przygody na pewno nie znudzą najmłodszych.

Kaszubskie atrakcje

Dla znudzonych plażowaniem lub w przypadku gorszej pogody warto skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla wypoczywających na Kaszubach.

Niezapomniane chwile zapewni odwiedzenie Gniewina, gdzie znajduje się ponad 40 metrowa wieża widokowa o kształcie klepsydry, na którą prowadzą spiralne schody, lub dla leniuchów winda. Wokół niej rozlokował się min. park linowy, mini pole golfowe i zbiór dinozaurów oraz kaszubskich dziwadeł – Stolemów.

Wizyta w Szymbarku dosłownie postawi nas na głowie. Już z daleka widać wielki dom stojący na dachu, którego zwiedzenie spowoduje zawrót głowy. Tu znajduje się także największy fortepian świata oraz najdłuższa deska. .Możemy także spędzić czas w mini zoo lub możliwość wypieku własnoręcznie wykonanego chleba.

Warto wybrać się do Mirachowa, gdzie zachwyt każdego wzbudzi park miniatur. Kilkadziesiąt miniatur to nie tylko znane światowe budowle, ale także Kaszuby w miniaturowej skali.
Warto wybrać się także do Kościerzyny, gdzie skorzystać można z nowoczesnego Aqua Parku. Odwiedzić w tym mieści musimy także Muzeum Amerykańskich Samochodów.

Sidebar test

Jesteś właścicielem obiektu noclegowego?

Chcesz skutecznie promować Twój biznes w internecie? Sprawdź naszą ofertę!